Anna na vlnách

Kde ve světě má léčba konopím největší tradici? V kolika českých nemocnicích vám konopí dnes už předepíší? A jak často se někdo snaží marihuanu získat pod zástěrkou nemoci pro rekreační účely? Nejen na tyto otázky odpovídá v dalším dílu podcastu Anna na vlnách MUDr. Radovan Hřib, vedoucí lékař ambulance pro léčbu bolesti při Anesteziologicko resuscitační klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU.

Kolik znamének na kůži v průměru máme? Co si představit pod fenoménem ošklivého káčátka? Kolikrát zvětšuje digitální dermatoskop? A jaké kožní onemocnění se rozmohlo po covidu? Nejen to prozradila v podcastu Anna na vlnách přednostka I. dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU prof. MUDr. Hana Jedličková, Ph.D.

Jaký je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem? Proč je při psychoterapii tak důležité pohodlí pacienta? A kdy už je opravdu zapotřebí vyhledat psychologickou pomoc? Nejen na tyto otázky odpovídá v dalším dílu podcastu Anna na vlnách PhDr. Zuzana Spurná, Ph.D., primářka Oddělení klinické psychologie Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Je arytmolog spíše elektrikář anebo instalatér? Co na to pověstná vyhláška č. 50? Jak mohou ovlivnit srdeční síně a komory koníčky ve volném čase? A jak jde dohromady výzkum a klinická praxe? O tom všem s MUDr. Martinem Pešlem, vědeckým náměstkem ředitele FNUSA-ICRC a kardiologem se specializací na arytmologii I. interní kardioangiologické kliniky FNUSA a LF MU.

Jaký je rozdíl mezi soudním lékařem a patologem? Ukazují nám v detektivkách pravdu? Víte, kde je muzeum soudního lékařství? Odpovědi na všechny tyto otázky a spoustu dalších informací se dozvíte v podcastu s přednostou Ústavu soudního lékařství FNUSA a LF MU MUDr. Mgr. Bc. Tomášem Vojtíškem, Ph.D.