Klinika pracovního lékařství


Přednosta:

MUDr. Petr Malenka, Ph.D.


Zástupce přednosty:

MUDr. Eva BenešováVrchní sestra:

Helena Šedivá


Kde nás naleznete: Klinika pracovního lékařství je umístěna mimo areál Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, a to na detašovaném pracovišti v blízkosti Mendlova náměstí v budově na ulici Výstavní 17, ve 2. patře.

Objednání na vyšetření:

  • vodní chladový test a prstová pletyzmografie, screeningová audiometrie, screeningové EMG, EKG, spirometrie, metacholinový bronchoprovokační test, bicyklová ergometrie na tel. 543 182 899
  • pracovnělékařské prohlídky (k MUDr. Benešové) pro zaměstnance smluvních podniků na tel. 543 182 904, příp. e-mailem: eva.benesova@fnusa.cz
  • pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno prostřednictvím Mobilekmanu – odkaz: https://mobilekman.fnusa.cz/Prihlaseni.aspx. Pokyny pro PLS prohlídky: ZDE, příp. dotazy zodpovíme na telefonní klapce 2829.
  • ambulance nemocí z povolání:
  • Pro všechna onemocnění s výjimkou Covidu-19 se objednávejte na tel. 543 182 892.
  • Pro onemocnění Covid-19 sdělujeme, že epidemie Covidu-19 už v ČR v roce 2023 skončila, t.č. netrvá. Zdravotníci, kteří vyšetřovali nebo ošetřovali nemocné Covidem-19 v době pandemie v letech 2020, 2021 a 2022 se ještě mohou na posouzení této nemoci z povolání objednat či přeobjednat, ale pouze pomocí on-line objednávacího kalendáře na adrese: https://rezervace.fnusa.cz/NIS/25/2. Po objednání obdržíte e-mail a SMS se zvoleným termínem.
    Vzhledem k velkému počtu žádostí o posuzování Covidu-19 jako nemoci z povolání jsou volné termíny v řádu měsíců.
    Co musíte přinést s sebou na KPL k šetření nemoci z povolání Covid-19 je uvedeno: ZDE.

Dotazník o zaměstnání: ZDE